Grad NOVSKA Službene stranice

Libertas – Špansko 2:2 (0:2)

Podjela bodova na Gradskom stadionu u Novskoj čini se pravim pokazateljem nastupa obje momčadi. Naime, Špansko je dominiralo prvim dijelom utakmice, dok je Libertas bio uvjerljiv u nastavku. Gosti dobro otvaraju utakmicu, a Libertas, bez dvojice ponajboljih igrača, djeluje nepovezano. Koristi to Špansko već u 10. minuti. Nakon intervencije domaćeg vratara Ilinića, neometano iz blizine loptu šalje u mrežu Višić za vodstvo Španskog. Nastavlja se potom pritisak gostujućih igrača, koji rezultira opravdano dosuđenom najstrožum kaznom. Precizan je bio  Hercigonja u 38. minuti. S vodstvom Španskog 0:2 odlazi se na odmor.

U nastavku sasvim druga momčad Libertasa. Domaći kreću u ofanzivne akcije , a nakon što je Res u 50. minuti oboren u kaznenom prostoru Španskog, sudac Kumpar po drugi put pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Đani Miško. Slijede potom dobre prilike za obje momčadi, ali Libertas pokazuje više htijenja kako bi postigao pogodak. Isplatilo se to domaćinu u samom finišu utakmice, kad najbolji pojedinac susreta Đani Miško neobranjivo s ruba kaznenog prostora pogađa za konačnih 2:2.

Medužupanijska nogometna liga središte
7. kolo
Gradski stadion Novska
Gledatelja: 100

Suci: Ivan Kumpar (Stubičke Toplice), Ivan Rešetar (Samobor), Tihomor Kocek (Zelina)
Strijelci: 0:1 Višić (10), 0:2 (Hercigonja (38, 11m), 1:2 Miško (50, 11m), 2:2 Miško (88)
Igrač utakmice: Đani Miško (Libertas)

Libertas: Ilinić 7,5, Pranić 7 (od 89. Cindrić -), Filipović 7, Knežević 7, Majdandžić 7 (od 90. Cink -) Res 7, Miško 8, Šimunović D. 7,5, Miško M. 6,5 (od 50. Milašinović 7), Šimunović M. 7, Melnik 7. Trener Đuro Petrinec 7

Špansko: Prusina 6,5, Hercigonja 7, Nimac 6,5, Radanović 7, Šoša 6,6, Višić 7,5 (od 89. Pranjić -), Ivić 7, Pišković 7 (od 80. Marjanović -), Marinković 7, Vedriš 7, Grubišić 6,5 (od 75. Butumović -). Trener Željko Radišić 6,5.