Grad NOVSKA Službene stranice

Libertas – Udarnik 2:0 (1:0)

Već na samom početku susreta, u 2. minuti Libertas dolazi u vodstvo lijepim zgoditkom Daria Šimunovića koji s 18 metara neobranjivo pogađa lijevi gornji kut protivničkih vrata. Rani pogodak unio je žustrinu u ovaj susret u kojem se Libertas pokazao boljim takmacem. Udarnik nije pronalazio rješenje kako da ugrozi gol domaćina, a s druge strane Libertas neprekidno prijeti preko raspoloženog Daria Šimunovića. Pred sam kraj prvog dijela sudac Bertol propušta i dosuditi najstrožu kaznu za Libertas nakon očiglednog prekršaja u kaznenom prostoru Udarnika.

U drugom dijelu Udarnik pokušava popraviti dojam trostrukom izmjenom u poluvremenu, no Libertas nastavlja s dobrom igrom. Mijadžiković u 60. minuti potpuno bespotrebno dobija drugi žuti karton, no i s igračem manje Libertas je opasan, a Udarnik kao da je iznenađen požrtvovnom igrom domaćina. Prijetnje Libertasa su se konkretizirale u 80. minuti. Filipović oduzima loptu gostujućoj obrani, upošljava Resa, a on potom Milašinovića kojemu nije bilo teško iz neposredne blizine savladati Kranjčeca za konačnih 2:0.