Grad NOVSKA Službene stranice

Libertas – Zagreb II  3:1 (1:0)

Libertas – Zagreb II 3:1 (1:0)

Mladi pogon Zagreba nije uspio ove subote, 10. rujna, na Gradskom stadionu u Novskoj biti ravnopravan protivnik razigranoj ekipi Libertasa. Što je konačni rezultat 3:1 zaslužni su neprecizni napadači Libertasa i odličan gostujući vratar Javor. Već u 12. minuti nakon ubačaja iz kornera strijelac za Libertas bio je najbolji pojedinac utakmice Matija Šimunović. Nakon toga, sve do kraja prvog dijela, Libertas je imao nekoliko izglednih prilika za punjenje mreže gostiju, no napadači, prije svega Res, nisu imali svoj dan.

U drugom dijelu, već u 48. minuti Sekulić autogolom podiže vodstvo Libertasa na 2:0. Slijedio je period opuštanja domaćina, prije svega u obrani, što kažnjava Zebić pogotkom u 67. minuti. Već u slijedećem napadu u kaznenom prostoru Zagreba oboren je Res, a sigurni realizator s 11. m bio je Galešić. Do kraja utakmice bilježimo rušenje Miška u kaznenom prostoru Zagreba, no sudac Malbašić se nije odlučio po drugi puta dosuditi najstrožu kaznu.

Medužupanijska nogometna liga središte - 4. kolo

Gradski stadion Novska
Gledatelja: 150

Suci: Saša Malbašić (Dugo Selo), Mario Vincelj (Pregrada), Domagoj Filko (Klanjec)

Strijelci: 1:0 M. Šimunović (12), 2:0 Sekulić (a.g. 48), 2:1 Zebić (67), 3:1 Galešić (11m 69)

Igrač utakmice: Matija Šimunović (Libertas)

Libertas: Jurgan 7,5, Đurić 8  (od. 88. Melnik -), Filipović 8, Res 7.5 (od 84. Miško M. -), Majdandžić 7,5, Miško Đ. 8 (od 89. Čavlina -), Šakić 7,5, Šimunović D. 8  (od 76. Milašinović -), Galešić 8, Josipović 7,5, Šimunović M. 8,5. Trener Đuro Petrinec 8.

Zagreb II: Javor 7, Matron 6, Radić 6 (od 75. Brečić -), Ćavar 6, Ačkar 6 (od 46. Zebić 7), Sekulić 6, Surač 6, Jurak 6, Lovrić 6, Šutić 6 (od 65. Ivković 6), Travaglia 6. Trener Goran Vincetić 6.