Grad NOVSKA Službene stranice

Libertas pobijedio Radoboj 5:2

Sadržajna nogometna predstava na Gradskom stadionu u Novskoj, sedam pogodaka, mnoštvo lijepo izrađenih akcija i dva crvena karona, ravnomjerno raspoređna. Iako je pobjeda domaćih neupitna, gosti su imali dobru priliku osvojiti bod.
Nakon početnog ispitivanja snaga i borbe na sredini terena, u izglednoj prilici za postizanje pogotka našao se u 22. minuti Ivičić, no u tome ga sprječava Smrečki, kojeg sudac Vukušić, nakon dosuđenog penala, šalje u svlačionicu. Siguran realizator s bijele točke bio je Galešić. S igračem više Libertas kreće u napade koji rezultiraju vodstvom 2:0, a strijelac u 36. minuti je Ivičić. Slijedi prijelomni trenutak prvog poluvremena. Nakon poigravanja Frkata i Šepovića u vlastitom kaznenom prostoru, gosti dolaze u nenadanu priliku, a rezultat svega bio je penal za Radoboj i isključenje Frkata u 44. minuti. Jedeanaesterac za goste realizirao je Medved.
Početkom drugog dijela Radoboj izjednačuje na 2:2, nakon još jednog propusta domaće obrane, a strijelac je u 51. minuti Kovačić. Sve do 78. minute Libertas je nastojao konsolidirati svoje redove, a da je u tome i uspio svjedoče tri pogotka u mreži Radoboja, Prvo se u strijelce upisuje Šimunović, da bi potom u samom finišu najbolji igrač utakmice Milan Šakić s dva lijepa pogotka u 83. minuti te u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 5:2 za Libertas.

Medužupanijska nogometna liga središte
18. kolo

Gradski stadion Novska
Gledatelja: 150
Suci: Tin Vukušić (Zagreb), Goran Baršić (Zagreb), Štefo Bićanić (Dugo Selo)
Strijelci: 1:0 Galešić (22. 11m), 2:0 Ivičić (36), 2:1 Medved (44, 11m), 2:2 Kovačić (51), 3:2 Šimunović (78), 4:2 Šakić (83), 5:2 Šakić (90+)
Igrač utakmice: Milan Šakić (Libertas)

Libertas: Šepović 7, Knežević 7 (od 89. Mijadžiković -), Đurić 7, Pranić 7 (od 70 Miško M. -), Miško Đ. 7, Šakić 8, Galešić 7,5, Kožuhar 7 (od 56. Majdandžić 7), Ivičić 7;5 (od 89. Sertić -), Šimunović 7,5, Frkat 6. Trener Đuro Petrinec 7.

Radoboj: Pelin 6, Pastorčić 6, Smrečki 5, Antolić 6, Sinković 6, Krkalo 6, Medved 6,5, Kovačić 6,5, Cigula 6, Oraić 6 (od 46. Novaković 6), Tušek 6 (od 46. Hrvoj 6). Trener Željko Tihava 6.