Grad NOVSKA Službene stranice

Lijep uspjeh strijelaca SK Novska na Prvenstvu SMŽ 2016. u disciplini 10m serijska zračna puška

U sisačkoj streljani održano je 19. ožujka Prvenstvo Sisačko-moslavačke županije u gađanju serijskom zračnom puškom. Ostvareno je čak 14 normi za predstojeće Prvenstvo Hrvatske u različitim kategorijama.
Izvrsne rezultate postigli su strijelci SK Novska. Četiri juniora su se borila za naslov prvaka županije, a pobijedio je Dario Mađar iz Novske koji je ujedno pogodio normu za Prvenstvo Hrvatske sa 343 kruga. Srebrnu medalju je osvojio Antonio Lovrenović sa 321 krugom, dok je Josip Kaurić na svom prvom natjecanju uzeo broncu sa 320 krugova ispred Vilima Balenta.Nažalost novljanska kadetkinja Marija Šafar iz Novske nije pogodila normu.

Najbrojnija je bilo u konkurenciji seniora. Trinaest iskusnih majstora borilo se za tri medalje i za normu za odlazak na PH. Do medalja su došli Tihomir Ilijević, Hrvoje Orlić i Zdenko Mačković. Prilično nenadano Ilijević je sa 364 kruga obranio lanjski naslov prvaka županije ispred klupskog kolege Hrvoja Orlića koji je pogodio 361 krug. Treći je na sveopće iznenađenje Zdenko Mačković iz SK Novska sa 357 krugova. Norme za državno još su pogodili Dragan Krnjajić i Siniša Lovrenović.
Ekipni pobjednici, gotovo tradicionalno 14. godinu za redom, su strijelci ŠSK HVIDR-a Sisak sa 1063 kruga. Drugo mjesto ekipno osvojio je SK Novska sa 959 krugova, dok su treći strijelci iz kutinskog SK Petrokemija sa 799 krugova. Čestitke novljanskim strijelcima!