Grad NOVSKA Službene stranice

Marina Tomić prvakinja Hrvatske za mlađe juniorke

Izvrstan nastup imala je Marina Tomić, atletičarka Jasenovačkog atletskog kluba na Prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke i juniorke održanom 6. i 7. lipnja u Čakovcu.  Osvojila je dvije medalje - brončanu u utrci na100m prepone, a u svojoj najjačoj disciplini 400m prepone osvojila je premoćno prvo mjesto i naslov prvakinje Hrvatske. Nravno, u obje discipline postavila je osobne rekorde, što zbog vrlo toplog vremana nije bilo nimalo lako. Uz Marinu nastupile su i Josipa Gajdoš - koja je osvojila šesta mjesta na 400 i 400m prepone, Dora Jakupović - sedma na 400 i 400m prepone te Ivana Jurić - osma na 400m i Silvija Alich koja je bila 9. u skoku u dalj.
"Zadovoljni smo našim nastupom na ovom prvenstvu,a posebno veseli činjenica da je Marina postala prvakinjom Hrvatske u konkurenciji djevojaka koje su starije tri godine od nje" - rekao je trener Šepović i dodao da je ona tek od ove godine starija kadetkinja, tako da se u mlađejuniorskoj konkurenciji može natjecati još tri sezone.