Grad NOVSKA Službene stranice

Međužupanijska nogometna liga središte - 2. kolo -  Libertas – Dinamo 3:0

Međužupanijska nogometna liga središte - 2. kolo - Libertas – Dinamo 3:0

Uvjerljiva pobjeda novljanskih nogometaša pri premijernom nastupu ove sezone pred domaćom publikom, i to potpuno zaslužena. Nekoliko izglednih prilika je bilo propušteno tijekom prvog poluvremena, tako da je rezultat mogao biti i uvjerljiviji.
Počelo je odlično za domaće. Već u 2. minuti nakon brzog prodora po lijevom boku Đilasa prekršajem u kaznenom prostoru zaustavlja Žaja, a sigurni realizator s bijele točke bio je Mario Galešić. Nakon početnog šoka Dinamo ubrzo uspostavlja ravnotežu, te dominira gotovo cijelo prvo poluvrijeme, no njihovu terensku premoć pratila je bezidejnost u realizaciji, tako da domaćima nije bilo teško zaustavljati njihove akcije, a iz protuudara su sve više prijetili. Iz jedne takve situacije u 41. minuti Križanić je savladao Kranjčeca za vostvo od 2:0.
U drugom dijelu gotovo identična igra, čvrsta obrana domaćina i posjed lopte za goste. Sve je bilo riješeno u 81. minuti kada Galešić izvrsno pronalazi Križanića kojem nije bilo teško postići svoj drugi pogodak za konačnih 3:0.

Libertas: Ilinić 7, Knežević 7, Đurić 7,5, Šimunović 7,5, Baranašić 7, Zanetti - (od 28. Bilogrević 7), Đilas 7,5, Galešić 7,5, Križanić 8, Šakić 7 (od 84. Mladić -), Majdandžić 7,5 (od 79. Bilandžija -). Trener Antun Kužilek 7.

Dinamo: Kranjčec 6, Žaja 5,5, Vučković 6, Skender 6, Janječić 6, Deželić 6, Kelava 6 (od 72. Pokrajčić -), Karlović 6, Zelenika 6, Petković 6, Dejak 6. Trener Boris Perković 6.

Suci: Mato Josipović, Danijel Gašpar, Krunoslav Anić (svi Križ), strijelci: 1:0 Galešić (2, 11m), 2:0 Križanić (41), 3:0 Križanić (81), a igrač utakmice je Mario Križanić (Libertas).