Grad NOVSKA Službene stranice

Pobjeda Libertasa na startu proljetnog dijela sezone MŽL Središte

Na startu proljetnog dijela prvenstva Međužupanijske nogometne lige Središte Libertas je u subortu, 4. ožujka na Gradskom stadionu savladao Polet iz Buševca s uvjerljivih 3:0. Sve zanimljivo, barem što se rezultata tiče, dogodilo se na ovoj utakmici u prvom poluvremenu. Gosti iz Buševca aktivno su krenuli prema golu Libertasa od prvog sučevog znaka, no to je potrajalo do 5. minute, kad iz brzog protunapada Filipović savladava Šoića za vodstvo Libertasa. Samo dvije minute kasnije Libertas povećava vodstvo, a nakon lijepe akcije zgoditak postiže Melnik. Nižu se akcije domaćih no mreže miruju sve do 44. minute kad Galešić postiže lijep pogodak za 3:0.

Rezultat s kraja prvog dijela bio je i konačni ishod ove utakmice. U drugom dijelu i nadalje nadmoćniji Libertas, a igrači Poleta većinom udarcima iz daljine bezuspješno pokušavaju iznenaditi Ilinića. Ipak bilježimo nekoliko lijepih akcija s obje strane, no nažalost, bez konkretne realizacije. Na kraju, nakon bolje igre zaslužena pobjeda Libertasa.