Grad NOVSKA Službene stranice

Libertas – Gradići 2:0

U utakmici 16. kola Međužupanijske nogometne lige Središte, koja nije bila odigrana zbog vremenskih neprilika početkom ožujka, Libertas je pobijedio Gradiće 2:0. Bila je to dobra i na momente lijepa nogometna predstava na Gradskom stadionu, u kojoj je Libertas pokazao više i posve zasluženo osvaja tri boda.
U prvom poluvremenu domaći igrači su dominirali terenom, nizali su prilike, a gosti su se posvetili obrani, a tek u nekoliko navrata pokušali su izvesti napadačku akciju. Svoju nadmoć Libertas je potvrdio pogotkom Ivičića u 35. minuti nakon grube pogreške gostujuće obrane.
U drugom dijelu nešto mirnija igra. Gradići su ravnopravna ekipa te pokušavaju doći do izjednačenja. Aktivniji su u napadu, no Libertas upravo u tim trenucima postiže drugi pogodak. Nakon kornera kojeg izvodi Miško, najbolji igrač utakmice Matija Šimunović glavom postiže pogodak za konačnih 2:0.