Grad NOVSKA Službene stranice

Libertas – Ogulin 5:1

Odgovorno i ambiciozno krenuo je Libertas u ogled s Ogulinom, što je rezultiralo visokim vodstvom već u 16. minuti. Mrežu gostiju načeo je, nakon lijepe akcije Šakić u 10. minuti, da bi već tri minute kasnije nakon kornera ponovo isti igrač bio strijelac za 2:0. Uslijedio je malo kasnije slobodni udarac za domaće s ruba kaznenog prostora, a sigurni realizator za 3:0 bio je Ivičić. Gledatelji su mogli uživati u lijepoj nogometnoj predstavi Libertasa sve do 27. minute, kad iz slobodnog udarca Poljak matira preciznim udarcem Šepovića, te smanjuje na 3:1, što je bio rezultat prvog dijela utakmice.
Gosti bolje otvaraju drugo poluvrijeme, no njihove su akcije bile većinom nedorečene i uglavnom bezopasne. Kada se činilo da je sve vrijedno spomena već bilo odigrano u prvih pola sata ove utakmice, nakon ulaska Milašinovića podiže se još jednom ritam igre Libertasa. Rezultiralo je to s nova dva pogotka u mreži Ogulina. Nakon solo akcije Milašinović je u 73. minuti oboren u kaznenom prostoru gostiju, te je bio i sigurni realizator dosuđenog jedanaesterca. U samom finišu utakmice Milašinović se u 89. minuti, nakon pogreške gostujuće obrane, i po drugi put upisuje u listu strijelaca za konačnih i zasluženih 5:1.

Medužupanijska nogometna liga središte
20. kolo
Gradski stadion Novska
Gledatelja: 150
Suci: Dominik Benković (Zaprešić) Zlatan Bilić, Nikola Gabrić (svi Zagreb)
Strijelci: 1:0 Šakić (10), 2:0 Šakić (13). 3:0 Ivičić (16), 3:1 Poljak (27), 4:1 Milašinović (73. 11m), 5:1 Milašinović (89)
Igrač utakmice: Milan Šakić (Libertas)

Libertas: Šepović 7,5 Đurić 7, Knežević 7, Pranić 7 (od 68. Milašinović 7,5), Miško Đ. 7 (od 85. Mijadžiković -), Šakić 8, Kožuhar 7, (od 65. Bilogrević 7,5), Miško M. 7, Ivičić 7,5, Šimunović 7,5, Frkat 7 (od 79. Kranjčec -). Trener Đuro Petrinec 7.

Ogulin: Celestin 5,5, Vučetić 5,5, Cindrić 5,5, Gregorović 5,5, Ivošević 5,5, Ribić 5,5 (od 73. Sabljak -), Matobina 5,5, Poljak M. 6, Puškarić 5,5, Salopek 5,5, Poljak P. 5,5. Trener Ivan Poljak 5,5.