Grad NOVSKA Službene stranice

Libertas – Zelina 3:2 (3:1)

U posljednjem ovosezonskom nastupu pred domaćom publikom Libertas je savladao Zelinu 3:2. Svoju pravu snagu igrači Libertasa su pokazali samo u drugoj polovici prvog poluvremena, kada su postizali pogotke. Ostali tijek utakmice protekao je u ravnopravnom nadmetanju.

Gosti prvi dolaze do vodstva, kad, nakon pogreške domaće obrane, Ovčar u 18. minuti prizemnim udarcem savladava Šepovića. Ubrzo potom Libertas ekspresno postiže dva zgoditka u dvije minute. Prvo je strijelac u 27. minuti bio Đurić, a čim se krenulo s centra, Libertas u kontri preko Galešića dolazi u vodstvo 2:1. Do kraja prvog dijela Kožuhar u 42. minuti povećava vodstvo na 3:1.

Vjerojatno zadovoljni rezultatom, ambicija i angažiranost domaćih igrača pada, što koriste gosti za preuzimanje inicijative. Iz jedne od prilika, pogodak za Zelinu ipak postiže domaći igrač Đurić, koji je glavom savladao Šepovića za konačnih 3:2.

Libertas je nastupio u novim plavo-bijelim dresovima, koje je uoči utakmice predsjedniku kluba Vedranu Mihaljevića uručio predstavnik sponzora, tvrtke "Kontrol biro" d.o.o., Damir Orešković, direktor novljanske poslovnice tvrtke. Prema riječima Damira Oreškovića, tvrtka ima višegodišnju suradnju s gradskom upravom, tvrtkama i ustanovama u Novskoj, te je bila i logična suradnja, odnosno sponzorstvo NK "Libertasa". "Kontrol biro" d.o.o. djeluje u Novskoj već gotovo dvije godine, a obavlja poslov zaštite na radu, ispitivanje stabilnih sustava za dojavu i gašenje požara, ispravnost sustava za detekciju zapaljivih plinova i para, praćenje emisija onečišćujućih tvari u zrak, obavljanje stručnih poslova u području  spašavanja i stručnih poslova u području sprečavanja požara ili eksplozija u prostorima ugroženim eksplozivnom atmosferom.. Na uručenim dresovima zahvalio se predsjednik Mihaljević, izražavajući želju da će se uspješna suradnja nastaviti.

Medužupanijska nogometna liga središte - 29. kolo

Gradski stadion Novska
Gledatelja: 150

Suci: Davor Bertol, Mario Jurašić, Goran Baršić (svi Zagreb)

Strijelci: 0:1 Ovčar (18), 1:1 Đurić (27), 2:1 Galešić (28), 3:1 Kožuhar (42), 3:2 Đurić (autogol 61)

Igrač utakmice: Mario Galešić (Libertas)

Libertas: Šepović 7, Đurić 7. Filipovič 6,5 (od 71. Milašinović -), Knežević 7, Majdandžić 7, Šakić 7,5, Galešić 7,5, Kožuhar 7,5 (Mijadžiković -), Ivičić 7,5 (od 90. Mujkić -), Šimunović 7, Frkat 7. Trener Đuro Petrinec 7.

Zelina: Nemec 6, Mlinarić 6, Borovčak 6, Gilanj 6, Batarilo 6 (od 60. Stipić -), Konjević 6, Pajač 6 (od 75. Bošnjak -), Nemec 6, Mikulinec 6,5, Ovčar 6,5, Hanžak 6. Trener Matej Bošnjak 6.