Grad NOVSKA Službene stranice

Pobjeda u režiji Štuleca

I drugi put Libertas se poskliznuo u šesnaestini finala Hrvatskog kupa. Za razliku od prije tri godine kada je kao gost poražen od zagrebačke Lokomotive, ovaj put ni domaći teren nije bio zalog za uspjeh. Vinogradar je zasluženo slavio na Gradskom stadionu u Novskoj ponajviše slaboj obrani domaćina i raspoloženim Željkom Štulecom.

Prvih dvadesetak minuta prolazi u laganoj dominaciji Libertasa. U 21. minuti Galešić je oboren u protivničkom kaznenom prostoru, sudac Blažičević dosuđuje jedanaesterac, a Galešić je siguran realizator za vodstvo 1:0. Od tog trenutka Vinogradar preuzima inicijativu, do kraja poluvremena postiže tri pogotka, a u tome mu svesrdno pomaže domaća obrana i vratar. U samo dvije minute Štulec dva puta matira nesigurnog Šepovića za vodstvo Vinogradara 2:1. U 42. minuti, nakon nove greške domaće obrane, loptu u mrežu zajedno zakucavaju Štulec i Dalić za 3:1, no pogodak pripisujemo Štulecu.

Početkom drugog dijela Štulec u 47. minuti postiže novi, a svoj četvrti gol. Igra Libertasa je pred raspadom. Potpunu dominaciju Vinogradar zaokružuje golom Dalića u 56. minuti, te nakon visokog vodstva smanjuje tempo. Libertas polako uspostavlja ravnotežu, počinje prijetiti pred kraj utakmice. Kad se očekivao kraj, u kaznenom prostoru Vinogradara oboren je Milašinović, koji i postiže pogodak s bijele točke za konačnih 2:5.

Hrvatski nogometni kup 1/16

NK Libertas, Novska – NK Vinogradar, Mladina   2:5 (1:3)

Gradski stadion Novska
Gledatelja: 250
Suci: Zdenko Blažičević (Zagreb), Goran Pataki (Đakovo), Tomislav Keglević (Našice)

Strijelci: 1:0 Galešić (21. 11m), 1:1 Štulec (30), 1:2 Štulec (32), 1:3 Štulec (42), 1:4 Štulec (47), 1:5 Dalić (56), 2:5 Milašinović (89. 11m)

Igrač utakmice: Željko Štulec (Vinogradar)

NK Libertas : Šepović 5, Đurić 5,5, Filipović 5,5, Majdandžić 5,5 (od 63. Melnik -), Res 5,5, Miško Đ. 5,5, Šakić 5,5, Šimunović D. 5,5, (od 52. Milašinović 6) Galešić 6, Miško M. 5,5 (od 63. Knežević -), Šimunović M. 5,5. Trener Đuro Petrinec.

NK Vinogradar: Bašić 7,5, Šćrbec L. 7,5, Bagarić 7,5, Jevtić 7,5, Ristovski 7,5 (od 51. Šipuš 7,5), Miloš 7,5, Poljak 8 (od 67. Šćrbec F. -), Špehar 7,5, Prijić 7,5, Dalić 8, Štulec 9 (od 59. Rupčić 7,5). Trener Roy Ferenčina.