Grad NOVSKA Službene stranice

Libertas – Mladost (Petrinja)  7:0 (4:0)

Libertas – Mladost (Petrinja) 7:0 (4:0)

Kao da su se već pomirili napuštanjem ovog ranga natjecanja, Mladost je na gostovanje u Novsku povela 11 igrača, koji nisu bili u stanju zaustaviti poletan i efikasan Libertas. Konačnih 7:0, i nije realan pokazatelj zbivanja na terenu, jer su gosti iz Petrinje bili su cijelim tijekom utakmice podređena momčad.

Golijadu otvara Milašinović udarcem s bijele točke u 8. minuti, nakon što je Đurić oboren u kaznenom prostoru. Već tada se raspada igra Mladosti, a do kraja poluvremena u listu strijelaca upisuju se Ivičić u 21., Đurić u 41., i najbolji pojedinac susreta Đani Miško u posljednjoj minuti prvog dijela. Što golova u mreži Mladosti nije bilo više zaslužan je golman Tolušić.

U drugom dijelu samo je Libertas na terenu. Igra se samo na jedan gol, a izvrsni Tolušić i nonšalancija domaćih napadača spašavaju Mladost od katastrofe. Svoj drugi gol u 66. minuti postiže Ivičić, a Kožuhar, koji je u igru ušao u drugom dijelu, pogodak postiže u 84. minuti. U 86. minuti slijedi najljepši trenutak utakmice kada Majdandžić izvanrednim udarcem s 20-ak metara postiže pogodak za konačnih 7:0.

Medužupanijska nogometna liga središte
27. kolo
Gradski stadion Novska
Gledatelja: 150
Suci: Saša Malbašić (Dugo Selo), Nenad Hendak (Vrbovec), Danijel Gašpar (Križ)
Strijelci: 1:0 Milašinović (8. 11m), 2:0 Ivičić (21), 3:0 Đurić (41), 4:0 Miško Đ. (45), 5:0 Ivičić (66),  6:0 Kožuhar (84), 7:0 Majdandžić (86)

Igrač utakmice: Đani Miško (Libertas)

Libertas: Ilinić 8, Đurić 8,5, Filipović 8 (od 75. Blažević -), Majdandžić 8,5, Miško Đ. 9, Šakić 8,5 (od 70. Galonja -), Milašinović 8 (od 46. Galešić 8), Miško M. 8 (od 56. Pranić 8), Ivičić 8,5, Šimunović 8,5, Frkat 8 (od 46. Kožuhar 8). Trener Đuro Petrinac 8.

Mladost (P): Tolušić 7, Perušić 5, Džakula 5, Rastovac 5, Tomić 5, Raič 5, Filipović 5, Gramberger 5, Krsnik 5, Hamzagić 5, Gršić 5. Trener Joso Šeparac 5.