• Povećaj font
  • Smanji font
  • Promijeni kontrast
  • Sivi tonovi
  • Promijeni vrstu slova
  • Vrati izvorno

15. prosinca 2025.

Održano natjecanje u kuhanju vina

Povodom Adventa u Novskoj održano je već tradicionalno natjecanje u kuhanju vina, u organizaciji Turističke zajednice Grada Novske.

Usprkos hladnom vremenu, natjecanje je okupilo veliki broj zainteresiranih, a ekipe je ocjenjivao tročlani žiri koji je odlučio da su najbolje crno vino skuhala ekipa Tonka, nakon čega slijedi ekipa MK Škorpion te Vinski glagoljaši.

U kategoriji kuhanja bijelog vina najbolja je bila ekipa OŠ Novske, zatim ekipa Dionizove plave snage te Plameni jazavac. Ove godine dodjeljivala se i nagrada publike koju je odnijela ekipa Tonka te nagrada za prezentaciju koju su osvojili OŠ Novska.

Nagrade su bile osigurane od strane devet donatora – Hotel Knopp, Novljanski kotlić, restoran Bon tanjur, Buka bar, Koli ART, Herba Novska, Kino Novska, Catering Fruštuk te Cvjetni atelje GAJ. Okupljene je zabavljao Smash trio band predvođen Sandrom Bjelanovićem.

„Sretni smo zbog pobjede i odlične atmosfere na natjecanju. Dobro smo se zabavili, uživali u kuhanju vina i druženju i svakako se planiramo prijaviti i sljedeće godine da okušamo sreću s našim tajnim receptima,“ složili su se ovogodišnji pobjednici.

„Drago nam je da se natjecanje u kuhanju vina održalo i ove godine te još jednom okupilo brojne ekipe i posjetitelje. Posebno nas veseli velik interes za sudjelovanje, kao i činjenica da se svake godine prijavljuju nove ekipe. Natjecanje je privuklo posjetitelje iz Novske i okolnih mjesta, čime se dodatno potvrdio njegov značaj i tradicija u obogaćivanju turističke i društvene ponude grada,“ rekli su iz Turističke zajednice Grada Novske.

GALERIJA: