Grad NOVSKA Službene stranice

Libertas – Gaj Mače 2:0 (1:0)

Zasluženo je Libertas došao do novih bodova na domaćem terenu, a presudni su bili udarci s bijele točke. Libertas bolje otvara utakmicu, i već prvu priliku za pogodak propušta Res u 2. minuti. Slijede konkretni napadi domaćih, a Gaj se uspješno brani sve do 30. minute kada je Res nakon odličnog prodora oboren u kaznenom prostoru. Siguran izvođač bio je Mario Galešić. Slijede nove prijetnje Libertasa no rezultat do kraja prvog dijela se ne mijenja.

Gaj u poluvremenu vrši tri izmjene što rezultira boljom igrom u nastavku. Gosti sve više prijete, a Libertas nastoji ugroziti gol iz protuudara. Gosti stvaraju nekoliko konkretnih prilika, a bilježimo i jednu vratnicu. U samoj završnici, odnosno u nadoknadi vremena sudac Malbašić opravdano dosuđuje i drugi jedanaesterac za domaće, a za konačnih 2:0 strijelac je bio Dario Šimunović.