Grad NOVSKA Službene stranice

OBAVIJESTI I UPUTE - NATJEČAJ za prijam u službu pročelnika/ce

Na temelju članka 19. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi („Narodne novine“broj:86/08 i 61/11), Gradonačelnik Grada Novske raspisuje

NATJEČAJE

Za prijam u službu Pročelnika/cu Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu, turizam, i fondove Europske unije, 1 izvršitelj/ica, i Pročelnik/cu Upravnog odjela za društvene djelatnosti, pravne poslove i javnu nabavu, 1 izvršitelj/ica, na neodređeno vrijeme

OBAVIJESTI I UPUTE

za prijam Pročelnika/ce Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu, turizam i fondove Europske unije

Opis poslova:

- rukovodi, organizira i usklađuje obavljane poslova u upravnom odjelu, odgovoran je za izvršenje poslova i zadaća iz djelokruga upravnog odjela, prati i provodi zakonske i podzakonske propise te organizira i priprema pravodobno usklađivanje postojećih i donošenje novih općih i provedbenih akata, poslove pripreme i izvođenja aktivnosti promidžbe razvojnih potencijala i razvojnih projekata Grada usmjerenih privlačenju i poticanju ulaganja u te projekte, te uspostavljanja kontakta s institucijama i osobama zainteresiranim za ulaganja, organiziranje provedbe programa kreditnih linija za poticanje poduzetništva, organizira i prati izradu Razvojne gospodarske strategije i razvojnih programa Grada, predlaganje i provođenja dokumenata za razvoj turističke djelatnosti na razini Grada kroz suradnju sa Turističkom zajednicom Grada i Sisačko- moslavačke županije, predlaganje i provođenje mjera institucijske potpore u poljoprivrednoj proizvodnji, obavlja i ostale poslove po nalogu gradonačelnika.

Podaci o plaći:

Podaci o Plaći radnog mjesta propisani su Odlukom o koeficijentima za obračun plaća službenika i namještenika u Gradskoj upravi Grada Novske (»Službeni vjesnik«, broj 30/10, 49/10,11/11 i 31/13). Slijedom toga plaća radnog mjesta , za koje se raspisuje natječaj, čini umnožak koeficijenta složenosti poslova radnog mjesta 4,40 i osnovice za izračun plaće (2.705,00 kn, bruto iznos), uvećan za 0,5% za svaku navršenu godinu radnog staža.

Pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata za pismeno testiranje:

1. Ustav Republike Hrvatske (''Narodne novine'', br. 41/01, 55/01, 76/10, 85/10-pročišćeni tekst)

2. Zakon o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi („Narodne novine«, broj 33/01, 60/01, vjerodostojno tumačenje 129/05, 109/07, 125/08, 36/09, 150/11, 144/12 i 19/13)

3. Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi („Narodne novine«, broj 86/08 i 61/11)

4. Zakon o plaćama u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (NN 28/10)

5. Uredba o uredskom poslovanju (“Narodne novine”, broj 07/09)

6. Zakon o zadrugama (Narodne novine broj: 34/11)

7. Zakon o turističkim zajednicama i promicanju hrvatskog turizma (NN 152/08), Pravilnik o posebnim uvjetima koje moraju ispunjavati zaposleni u turističkom uredu turističke zajednice općine, grada, županije i glavnom uredu Hrvatske turističke zajednice (NN 110/10)

8. Zakon o obrtu (NN 73/93, 90/96, 102/98, 64/01, 71/01, (49/03), 68/07, 79/07, 40/10)

9. Zakonom o poticanju investicija i unapređenju investicijskog okruženja (NN 111/12),

za prijam Pročelnika/cu Upravnog odjela za društvene djelatnosti, pravne poslove i javnu nabavu, 1 izvršitelj/ica, na neodređeno vrijeme

- rukovodi, organizira i usklađuje obavljanje poslova u upravnom odjelu, odgovoran je za izvršenje poslova i zadaća iz djelokruga upravnog odjela, prati i provodi zakonske i podzakonske propise te organizira i priprema pravodobno usklađivanje postojećih i donošenje novih općih i provedbenih akata, sudjeluje u organizaciji sportskih manifestacija koje se odvijaju pod pokroviteljstvom Grada, prati ostvarivanje programa, namjenskog i svrsishodnog korištenja proračunskih sredstava Grada te prati stanja i analizira izviješća pravnih osoba osnovanih u područjima iz upravnog odjela, čija osnivačka prava ima Grad, vodi pravne poslove naplate potraživanja, organizira i priprema izradu plana nabave roba, radova i usluga sukladno odlukama nadležnih tijela, organizira i priprema natječajnu dokumentaciju u suradnji s drugim upravnim tijelima za koji se provodi postupak javne nabave, roba, radova i usluga sukladno odlukama nadležnih tijela, obavlja i druge poslove po nalogu gradonačelnika.

5. Zakon o općem upravnom postupku („Narodne novine“ broj 47/09)

6. Zakon o upravnim sporovima („Narodne novine“ 20/10, 143/12)

7. Zakon o socijalnoj skrbi („Narodne novine“ 157/13)

8. Zakon o javnoj nabavi („Narodne novine“ 90/11, 83/13 i 143/13)

9. Zakon o ustanovama („Narodne novine“ 76/93, 29/97, 47/99 i 35/08)

10. Zakon o financiranju javnih potreba u kulturi („Narodne novine“ 47/90, 27/93 i 38/09)

PRAVILA TESTIRANJA

1. Po dolasku na testiranje od kandidata će biti zatražena odgovarajuća identifikacijska isprava radi utvrđivanja identiteta.

2. Za kandidata koji ne pristupi testiranju smatrat će se da je povukao prijavu na javni natječaj.

3. Za vrijeme provjere znanja i sposobnosti nije dopušteno: korištenje literature, bilježaka, mobitela; napuštati prostoriju u kojoj sa odvija provjera; razgovarati ili na drugi način ometati ostale kandidate. Nakon uvodnih radnji, započinje testiranje na način da će kandidatima biti podijeljena pitanja za provjeru znanja iz poznavanja ustavnog ustrojstva Republike Hrvatske koja su jednaka za sve kandidate i pitanja za provjeru posebnih znanja i sposobnosti za obavljane poslova radnog mjesta za koje se kandidat prijavio.

4. Za provjeru znanja kandidatima iz osnova ustavnog ustrojstva Republike Hrvatske i za provjeru posebnih znanja i sposobnosti za obavljane poslova radnog mjesta, dodjeljuje se od 1 do 10 bodova. (Ukupni broj bodova koji kandidat može postići nakon provjere znanja je 10).

5. Smatra se da je kandidat položio ako je u svakoj od provjera navedenih u točki 4. postigao najmanje 50% ukupnog broja bodova

6. Kandidati koji su zadovoljili uvjete iz točke 5. mogu pristupiti razgovoru (intervjuu).

7.Po okončanom testiranju Povjerenstvo za provedbu javnog natječaja sastavlja rang listu kandidata (prema ukupno ostvarenom broju bodova).

8. Povjerenstvo kroz razgovor sa kandidatima utvrđuje interese, profesionalne ciljeve i motivaciju kandidata za rad u državnoj službi. Rezultati intervjua boduju se od 1 do 10 bodova.

9. Kandidati koji su pristupili testiranju imaju pravo uvida u rezultate provedenog postupka.

Nakon provedenog postupka, Povjerenstvo utvrđuje rang listu kandidata prema ukupnom broju ostvarenih bodova.

Povjerenstvo dostavlja Gradonačelniku rang listu kandidata i izvješće o provedenom postupku koje potpisuju svi članovi Povjerenstva.

Izabrani kandidat, po obavijesti o izboru, dostavlja uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta, a prije donošenja rješenja o prijamu u službu.

Gradonačelnik donosi rješenje o prijamu u službu koje se dostavlja svim kandidatima koji su se prijavili za radno mjesto Pročelnika/ce.

Kandidat koji nije zadovoljan rješenjem o prijamu u službu na radno mjesto Pročelnika/ce može u roku od 30 na dana podnijeti tužbu Upravnom sudu Republike Hrvatske.

POZIV ZA TESTIRANJE bit će objavljen najmanje 5 dana prije testiranja na WEB stranici i oglasnoj ploči Grada Novske.

GRAD NOVSKA