Grad NOVSKA Službene stranice

Libertas – Mladost (Z) 4:0 (2:0)

Libertas zasluženo osvaja nova tri boda nakon još jedne lijepe nogometne predstave na Gradskom stadionu u Novskoj. Sada već impresivan proljetni niz nastavljen je visokom pobjedom nad solidnom ekipom Mladosti, koja nije bila uvjerljiva na ovom gostovanju.

U prvom poluvremenu sve do 24. minute izjednačena igra, gosti imaju blagu dominaciju, no tada Knežević nakom odličnog prodora po desnoj strani pronalazi Ivičića za vodstvo Libertasa 1:0. Nakon kornera u 30. minuti gostujući vratar  Mihovilić kratko izbija loptu, a u gužvi najbolje se snalazi Šimunović za 2:0. Bio je to i rezultat prvog dijela utakmice.

Mladost bolje kreće u drugom dijelu. Redaju se napadi, no njihovi ambicioznost otklanja Šepović izvrsnim obranama. Tada Libertas kreće u nove napade, redaju se izgledne prilike koje redom promašuju domaći napadači. Ulaskom u igru Milašinovića pritisak Libertasa još jača, što rezultira njegovim pogotkom u 75. minuti. Igra Mladosti se raspada, a Libertas dominira terenom. Nakon solo akcije u 82. minuti najbolji igrač utakmice Tomislav Ivičić efektno završava akciju četvrtim i posljednjim golom u mreži gostiju.

Medužupanijska nogometna liga središte

25. kolo
Gradski stadion Novska
Gledatelja: 150

Suci: Nikola Šimunović (V. Gorica), Krešimir Lang, Davor Sitar (oba Zagreb)
Strijelci: 1:0 Ivičić (24), 2:0 Šimunović (30), 3:0 Milašinović (75), 4:0 Ivičić (82)
Igrač utakmice: Tomislav Ivičić (Libertas)

Libertas: Šepović 8, Đurić 7,5, Filipović 7,5 (od 70. Milašinović 8), Majdandžić 7,5, Miško Đ. 8 (od 85. Mijadžiković -), Šakić 7,5 (od 46. Pranić 7,5), Galešić 7,5, Kožuhar – (od 18. Knežević 8), Miško M. 7,5, Ivičić 9 (od 83. Galonja -), Šimunović 8,5. Trener Đuro Petrinec 8.

Mladost (Z): Mihovilić 5,5, Kotarski j. 5,5, Vančina 6, Repovečki 5,5, Kotarski V. 6, Kotarski M. 5,5, Kolar 6, Belanović 5,5, Krznar 6, Kukina 6 (od 72. Dragičević -). Trener: Zvonko Lipovac 6.