Grad NOVSKA Službene stranice

Niz pobjeda nastavljen: Libertas – Polet 4:0 (1:0)

Libertas je nastavio sjajan proljetni niz sedmom pobjedom, nadigravši Polet u gotovo svim elementima nogometne igre. Naročito se to odnosi na drugo poluvrijeme, kada su prikazali lepršavu i efikasnu igru, dok Polet opravdanje za visok poraz može tražiti u oslabljenoj momčadi.
Već otvaranjem utakmice Libertas pokazuje namjeru da bodovi ostanu u Novskoj. Tek sredinom prvog dijela Polet nekoliko puta prijeti, no vratar Šepović je bio spreman. Pri samom kraju prvog dijela najbolji igrač utakmice Ivan Đurić poslije prodora po lijevoj strani u 44. minuti upošljava Kožuhara kojem nije bilo teško da iz neposredne blizine savlada nemoćnog Šoića za vodstvo 1:0.
Samo što je započelo drugo poluvrijeme Ivičić postiže pogodak za 2:0. Kao da je taj pogodak uništio ambicije giostiju, jer do kraja utakmice Libertas je dominirao terenom. Redale su se lijepe akcije domaćih, koje su okrunjene s još dva pogotka, Šimunovića u 68. i ponovo Ivičića u 86. minuti.

Medužupanijska nogometna liga središte
24. kolo
Gradski stadion Novska
Gledatelja: 150
Suci: Stjepan Novosel (Kamanje), Neno Tonković, Denis Krčevski (oba Karlovac)
Strijelci: 1:0 Kožuhar (44), 2:0 Ivičić (46), 3:0 Šimunović (68), 4:0 Ivičić (86)
Igrač utakmice: Ivan Đurić (Libertas)

Libertas: Šepović 7,5, Đurić 8,5, Knežević 7 (od 46. Filipović 7), Miško Đ. 8 (od 85. Mijadžiković -), Šakić 7,5 (od 75. Majdandžić -), Galešić 7,5, Kožuhar 7,5 (od 65 Milašinović -), Miško M. 7, Ivičić 8, Šimunović 8, Frkat 7.5 (od 80. Pranić -). Trener Đuro Petrinec 8.
Polet: Šoić 5,5, Kovačević 5,5, Stuparić 5,5, Pejak 5,5, Zagorec 5,5, Sovina 5,5, Petrlin 5,5, Popovčić 5,5, Ferenčak 6, Klasnić 5,5, Brajković 5,5 (od 85. Mikulić -). Trener Zoran Tomčić 5,5.